Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаття



листопад 2019 року

Загальнi питання культури

  • З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва прикарпатським митцям присвоїли почесні звання: «Заслужений діяч мистецтв України» – Гринюк Марії, художниці декоративно-прикладного мистецтва; «Заслужений працівник культури України» – Гринюку Михайлу, диригентові народної аматорської чоловічої хорової капели медичних працівників «Жайвір» відділу культури Коломийської районної державної адміністрації; «Заслужений художник України» – Оленюку Яремі, художникові-графіку.
  • Визначено лауреатів Верховинської районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка: номінація «Духовна культура гуцулів» – колядницька партія присілку Підмагора с-ща Верховина (береза – заслужений працівник культури України Михайло Ванджурак); «Матеріальна культура гуцулів» – народний аматорський фольклорний вокально-інструментальний колектив «Горицвіт» РОМЦ при відділі культури і мистецтв РДА (керівник Марія Ілійчук) та науковий працівник Історико-краєзнавчого музею Гуцульщини Юрій Кречуняк; «Літописання історії Гуцульщини» – керівник громадської організації «Верховинський центр дослідження і розвитку Гуцульщини» Петро Пониполяк.
    Журналістську премію ім. В. Якуб’яка присуджено доктору історичних наук, професору, почесному члену Гуцульського дослідного інституту в Чикаго (США) – Петру Сіреджуку.
  • Цьогорічними лауреатами міської літературної премії ім. Ярослава Дорошенка стали: Анатолій Мойсієнко (м. Київ) за книжку «Синьоліт ліхтарів синьоирій» (номінація «За збірку сонетів»); Віктор Гриценко (Кривий Ріг) за книжку «Ми – пагонки застійної пори» та за цикл сонетів із книжки «Слововесні перелоги» (номінація «За цикл сонетів»); Галина Терлецька, Мирослав Пастернак (м. Івано-Франківськ) за сонети «Віконце» та «Веселка» (номінація «За співаний сонет (сонет, покладений на музику)»).

Мистецтво

  • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) організовано:

    - виставку батику івано-франківської художниці Анни Соколан «Подих природи»;
    - шостий книжковий фестиваль «Сторінками української книги», присвячений 100-річчю Соборності України;
    - виставку живопису івано-франківської мисткині Марти Пітчук «Культ. Мотанка»;
    - виставку живопису молодого прикарпатського художника Володимира Березного родом із с. Павлівки Тисменицького району;
    - виставку акварелей прикарпатського художника Антона Яцика «Акварельні мандрівки»;
    - творчий проект Катерини Ганейчук «Покрови»;
    - презентацію видань Степана Пушика «Легенди та перекази», «Я для України жив» за участю упорядників Ганни Пушик та Ольги Слоньовської та книги Володимира Качкана «За престолом нації. Степан Пушик в орамленні доби».
  • У підземному переході – виставковому залі „Ваґабундо” (м. Івано-Франківськ) діяла виставка «Два століття – одна війна».
  • В обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбулися:
    - заключний етап обласного конкурсу організаторів дозвілля дітей та молоді. Для перегляду було представлено 12 ігрових програм переможців районних конкурсів. Організатори дозвілля показали високий рівень акторської майстерності, дивували актуальністю тем та вмінням спілкуватися з глядачем.
    Члени журі визнали кращими та визначили призові місця:
    І місце – Ніна Мелешко, директор Народного дому «Просвіта» м. Долини;
    ІІ місце – Ірина Лесюк, завідувач клубу с. Старий Мартинів Галицького району; Віра Абрам, художній керівник Народного дому смт Перегінськ Рожнятівського району;
    ІІІ місце – Галина Фернюк, директор Будинку культури с. Рашків та Любов Юрчук, завідувач клубу с. Якубівка Городенківського району; Назарій Скомачук, працівник Будинку культури с. Кривопілля Верховинського району; Христина Терлецька, організатор дозвілля Народного дому с. Нижнів Тлумацького району.
    Журі також відзначило грамотами НМЦКіТП: любительське об’єднання методистів Богородчанського району Палацу культури «СолоГрай» (керівник Діана Галишич); Володимира Ців’юка, організатора дозвілля Будинку культури с. Гвізд Надвірнянського району.
  • - підтвердження Народного аматорського хору Народного Дому с. Підмихайля Новицької ОТГ Калуського району (керівник Ярослав Яків);
    - персональна фотовиставка керівника фотоклубу «Пролісок» Івана Парадовського, учасника подій у м. Києві та Павла Кузика, члена фотоклубу «Ватра», учасника подій у м. Івано-Франківську з нагоди 5-ої річниці Революції Гідності;
    - методичний семінар для викладачів мистецьких шкіл Івано-Франківської області;
    - книжкова виставка (до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.);
    - книжкова виставка (поезія, проза, пісні, сценарії) про події на Майдані (до Дня Гідності та Свободи;
    - підтвердження звання Народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Перевесло» с. Воскресинці Коломийського району (керівник жіночого ансамблю Любомира Язловецька);
    - підтвердження звання Народного аматорського хору «Кобза» Будинку культури с. Раківчик Коломийського району (керівник – Семенюк Наталія);
    - обласна фотовиставка – ХІ творчий звіт Народних аматорських фотоклубів області. У звіті взяли участь 9 фотоклубів: - «Ватра» НМЦКіТП (м. Івано-Франківськ, керівник М. Крицун); - «Дністер» Городенківського районного Палацу культури (керівник Є. Михайлюк); - «Колумб» Тистеницького районного Будинку культури (керівник Р. Кондрат); - «Кадр» Заболотівська ОТГ (керівник П. Будник); - «Панорама» Снятинського районного Будинку культури (керівник В. Атаманюк); - «Промінь» (м. Долина, голова Ю. Черневий, керівник Н. Шмаль); - «Пролісок» Рожнятівського районного Народного дому (керівник І. Парадовський); - «Тлумач» Тлумацького районного Народного дому (керівник В. Іванків); - «Трембіта» Надвірнянського районного Будинку культури (керівник Р. Глодан).

Музейна справа

  • В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття діяли:
    - виставка робіт учнів та викладачів Івано-Франківської дитячої художньої школи з нагоди 60-річчя від дня заснування;
    - виставка живопису, графіки, скульптури із фондозбірки музею «Impreza-1989. 30 років потому. Спогад»;
    - виставка живопису молодих людей з інвалідністю «ДИВОвижні».
  • В обласному краєзнавчому музеї функціонували:

    - виставка курсових та дипломних робіт студентів Косівського інституту й училища прикладного та декоративного мистецтва;
    - виставка відреставрованої скульптури святого Алоїзія Гонзаги.
  • У музеї Небесної Сотні (м. Івано-Франківськ) відкрили виставку, присвячену відомому франківському волонтеру, добровольцю і капелану медичного батальйону «Госпітальєри» Сергію Морозу у рамках відзначення річниці Революції Гідності.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

  • 21-22 листопада в м. Івано-Франківську відбувся ХI-ий літературний фестиваль «Покрова» імені Тараса Мельничука. Участь у фестивалі взяли письменники з Прикарпаття Василь Андрушко, Василь Бабій, Євген Баран, Михайло Батіг, Микола Близнюк, Світлана Бреславська, Іван Війтенко, Марія Микицей, Василь Мойсишин, Степан Процюк, Неоніла Стефурак, Богдан Томенчук, Василь Шкурган, Ярослав Ясінський, головний редактор «Буковинського журналу» Мирослав Лазарук і поетеса, лавреат літературної премії «Князь роси» імені Тараса Мельничука Світлана Кирилюк (м. Чернівці).

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

  • Артисти Продюсерського Центру «Star Team» (м. Івано-Франківськ) взяли участь у ХХХ Міжнародному фестивалі-конкурсі фольклору, музики і танцю «Prague Stars» 2019 у м. Прага. За оцінками міжнародного журі, прикарпатські солісти-вокалісти отримали високі призові місця.

    Перше місце у своїй віковій категорії отримали: Ілля Левко, Софія Федорів, Евеліна Мовчан, Анна Луцька, Ірина Шегеда, Даринка Луцька, Владислава Кіцелюк, Софія Дрінь, Ярина Батюк.

    Друге місце отримали: Вікторія Туряниця, Соломія Штефанюк, Ольга Сіреджук, Кароліна Паранюк, Яна Мартинюк.

    Третє місце: Діана Крутоголова, Анастасія Кіндратюк, Галина Водославська, Юлія Петришин.

Музичне життя

  • В Івано-Франківській обласній філармонії відбулися:
    - авторський проект Назарія Пилатюка «Танго останньої надії». У концерті взяли участь тріо «Promenade» Черкаської обласної філармонії та академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» Івано-Франківської обласної філармонії ім. І. Маланюк;
    - вечір романсу Сергія Борткевича «Серцем торкнуся зірок». У програмі: Інна Калупна (сопрано), Ольга Банашек (фортепіано);
    - концерт «Вечір балетних сюїт» за участю академічного симфонічного оркестру обласної філармонії ім. І. Маланюк;
    - вечір українського танго «Гаряче, мов жар…» У програмі: Оксана Кречко (сопрано); Олександр Семчук (тенор); ансамбль народної музики «Бревіс»;
    - концерт «Загублене танго». У програмі: Назарій Пилатюк (скрипка, м. Львів), Антон Сопіга (гітара, м. Львів), Петро Довгань (фортепіано, м. Львів), академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile»;
    - концерт «Поведи мене…» за участю концертного ансамблю «Будьмо-BAND»;
    - концерт академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії «Осінні барви»;
    - «П.І.О.Н». Модерн. Балет. Посвята у виконанні вихованців Балетної школи Івано-Франківської обласної філармонії ім. І. Маланюк;
    - концерт «TANGUEDIA DE AMOR» за участю ансамблю саксофоністів обласної філармонії ім. І. Маланюк;
    - концерт «Вечірня розмова». У програмі: джаз група «Art Prestige» Івано-Франківської обласної філармонії ім. І. Маланюк.

Театральне життя

  • У театрі кіно «Люм’єр» м. Івано-Франківська до Дня Гідності та Свободи відбулося представлення громадськості документально-музичного фільму «Україна. Майдан. Перезавантаження», творцями якого є івано-франківський телеоператор, учасник АТО Руслан Ганущак та квартет бандуристок «Гердан». Участь у прем’єрі взяли працівники ОУНБ ім. І. Франка.

Бiблiотечна справа

  • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:

    - круглий стіл-презентація кіносценарію Марії Вайно «Бойчукісти» про художника Розстріляного відродження Михайла Бойчука та його учнів;
    - презентація перевидання унікального альбому «Народне мистецтво Карпат» (1926), упорядник видання – кандидат філософських наук Олександр Савчук (м. Харків);
    - круглий стіл (спільно з Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області) присвячений новому в законодавстві України в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!»
    - День інформації для студентів-першокурсників за спеціальністю «Фінанси» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника;
    - презентація книги есеїв доцента кафедри біології та екології ПНУ імені Василя Стефаника Артура Сіренка «Петрогліфи»;
    - інформаційна година «Ресурси і послуги відділу книгозберігання» для студентів кафедри журналістики факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
    - урочиста Академія, присвячена 90-ій річниці від дня народження поета-в’язня, лицаря українського духу Зеновія Красівського;
    - зустріч з літераторами – Борисом Крамером з Івано-Франківська, тернополянами Віктором Янкевичем і Сергієм Синюком;
    - заняття для студентів Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету за спеціальністю «Садово-паркове господарство» (викладач Дяків Т. М.);
    - конкурс іграшок-сувенірів серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти області в рамках співпраці з Івано-Франківським державним центром естетичного виховання (директор Михайло Кузбит);
    - бібліотечний консалтинг „Основні напрями краєзнавчої роботи публічних бібліотек”, організований для студентів факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
    - зустріч з вченим-винахідником, доктором технічних наук, професором, проректором з наукової роботи ІФНТУНГ Ігорем Чудиком в рамках проекту „Інтелектуальний клуб творчих особистостей «Галицькі кмітливі».
  • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
    - виставка-персоналія „Покликана творити красу” (до 95-ліття від дня народження гуцульської ткалі, лауреата Шевченківської премії Ганни Василащук);
    - виставка «Образ і слово Романа Юзви» (до 85-річчя від дня народження івано-франківського поета, журналіста, лауреата міської премії ім. І. Франка);
    - виставка-огляд «Золоте суцвіття української нації» (до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва);
    - виставка-огляд „Скарби одвічні в українськім слові" (до Дня української писемності і мови);
    - ювілейна книжкова виставка «Галина Петросаняк: поетеса і перекладач» (до 50-річчя відомої поетеси, перекладачки, літературознавиці);
    - книжкова виставка «Незрівнянний сміхотворець Остап Вишня» (до 130-річчя від дня народження майстра сміху, народного письменника Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка);
    - виставка «Буде село – буде квітуча Україна!» (до Дня працівників сільського господарства);
    - фундаментальна виставка книжкових видань з історії населених пунктів Прикарпаття «Широкий світ малої батьківщини» у співпраці з обласною організацією Національної спілки краєзнавців України;
    - книжкова виставка «Краєзнавча палітра Петра Сіреджука» (проект «Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах»), присвячена 70-річчю від дня народження відомого краєзнавця, доктора історичних наук, професора, провідного фахівця Інституту історії, етнології і археології Карпат Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
  • Книжкову виставку «Соборність України – історичний урок єднання» було представлено на шостому книжковому фестивалі «Сторінками української книги», присвяченому 100-річчю Соборності України у фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ).
  • В обласній бібліотеці для юнацтва організовано:
    - виставку-історичну панораму «Листопадовий чин очима істориків» (до Дня державності на західноукраїнських землях);
    - виставку-знайомство «Письменник широкої душі» (до 85-річчя від дня народження Романа Юзви);
    - історичний екскурс «Руська Трійця»: сторінки історії»;
    - бібліомікс «Диво створене людиною»; - виставку-колаж «Мовні перлини для кожної людини» (до Дня української писемності і мови);
    - виставку-біографію «Король українського гумору» (до 130-річчя від дня народження українського письменника, новеліста Остапа Вишні);
    - виставку-репортаж «Журналістика на крутозламі епох» (до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку);
    - виставку-пораду «Толерантність – шлях до згоди» (до Міжнародного дня толерантності);
    - виставку-пазл «Студенство: молоді й щасливі» (до Міжнародного дня студента);
    - виставку-історичний портрет «Кость Левицький – поборник ідеї державності» (до 160-річчя від дня народження українського державного діяча);
    - вечір пам’яті «Пам’ять, закарбована у слові» (до Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні);
    - виставку «Україна – країна нескорених» (до Дня гідності та свободи);
    - презентацію книги Михайла Мочульського «Вибране»;
    - виставку-реквієм «У пам’ять про скорботний 33-й» (до Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні);
    - виставку «Лицар слова Григорій Чупринка» (до 140-річчя від дня народження українського поета);
    - медіа-екскурс «Монастирі Івано-Франківська» в рамках засідання клубу духовного спілкування «Вервиця»;
    - виставку-літературний портрет «Літературний дивосвіт Григорія Косинки» (до 120-річчя від дня народження українського письменника-новеліста);
    - презентацію графічного роману Оноре де Бальзака «Батько Горіо».
  • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
    - історичний квест «ЗУНР – провісниця держави Україна» (до 101-річниці ЗУНР);
    - подорож у країну Мови «Соловʼїна барвінкова українська рідна мова»; - свято рідної мови «Пригости мене розмовою – українською мовою» (до Дня української писемності та мови);
    - родинне свято «Тато, мама, дід, бабуся – всіх назву, не помилюся»;
    - брейн-ринг «Не думай бути ошатним, а думай бути охайним»;
    - година-реквієм «Україна в нас одна»; - година мужності «Майдан – це стан душі і поклик серця» (до Дня Гідності та Свободи);
    - бібліоподорож «Творець світу краси й любові» (до 70-річчя від дня народження українського письменника Ярослава Стельмаха);
    - історичний часопис «Імена їх ти, Господи, знаєш»; - літературний вечір-реквієм «Памʼятаєм минуле заради майбутнього» (до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій);
    - година історії «Твій, Україно, шлях до волі довгий та тернистий» (до Дня державності на західно-українських землях);
    - пізнавально-розважальна мандрівка «Дитинство – країна мрій» (з дітьми переселенцями із зони АТО) (до Всесвітнього дня дитини);
    - театральна година «Ясна зоря українського театру» (до 165-річчя від дня народження Марії Заньковецької);
    - музична вікторина «Казкові герої планети Мультляндії».

Пiдвищення фахового рiвня

  • У регіональному тренінговому центрі Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка завершилося навчання із комп’ютерної грамотності для групи, в якій навчалися викладачі музичної школи №1 м. Івано-Франківська.
  • Фахівці обласних бібліотек виступили на обласних курсах підвищення кваліфікації працівників Калуської ЦБС.
  • На базі Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка відбувся семінар-практикум «Впровадження УДК в практику роботи бібліотек» для бібліотекарів ОТГ та ЦБС.
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка