Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттяжовтень 2014 року

Загальнi питання культури

 • 7 жовтня відбулося виїзне засідання колегії управління культури, національностей та релігій ОДА у місті Калуші та Калуському районі.
  У роботі колегії взяли участь заступник голови ОДА Сергій Адамович, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, заступник міського голови Калуша Галина Романко, голова Калуської РДА Микола Жовнір, заступник голови районної ради Михайло Срібняк, заступник голови РДА Сергій Дудинець.
  У порядку денному йшлося:
  1. Про стан діяльності закладів культури Калуша і Калуського району;
  2. Про працевлаштування випускників навчальних закладів культури І-ІІ рівнів акредитації;
  3. Про стан готовності закладів культури області до роботи в зимовий період 2014-2015 рр..
  Про роботу міського управління культури, національностей та релігій прозвітувала начальник управління Іванна Гринів, а звітність з відеоматеріалами районного управління культури доповіла начальник управління культури Тетяна Молдавчук. У звітах йшлося про досягнення, діяльність закладів культури міста Калуша та Калуського району, покращення матеріально-технічної бази та про проблеми галузі.

Мистецтво

 • В фортечній галереї "Бастіон" пройшли:
  - виставка фотографій Тараса Яковина із серії "Наше місто" "Світло і камені";
  - виставка живопису Василя Красьохи "Спогади";
  - відкриття виставки «…Немов ковток свіжого повітря» - портрети та короткі історії жертв тоталітарних режимів.

Музейна справа

 • В Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - концерт класичної музики в рамках фестивалю "Карпати Арт";
  - виставка живопису Володимира Сандюка і Любомира Худяка;
  - попленерова виставка живопису "Незнаний край".

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • В Івано-Франківську відбувся перший Всеукраїнський фестиваль патріотичної пісні пам'яті Героїв Небесної Сотні.
 • До 200-річного ювілею Кобзаря в Івано-Франківську презентували музичний диск "Тарасова криниця". На цифровому носії записано 270 різножанрових поезій та пісень на слова Шевченка.
 • В Івано-Франківську відбувся фестиваль «Станіславська мармуляда» та медова ярмарка, в рамках якого відбулося приготування та дегустація страв автентичної карпатської кухні від ГО «Чиста флора», кафе та ресторанів міста. Також відбулися традиційні фестивалі «Свято хліба» та «Прикарпатський вернісаж».
 • В Івано-Франківську та Коломиї пройшов VI Літературний фестиваль "Покрова" ім. Тараса Мельничука.

Музичне життя

 • В Івано-Франківській обласній філармонії відбулися:
  - концерт академічного камерного оркестру "Harmonia nobile" та американського піаніста та композитора Кельвіна Джонса;
  - концерт солістів філармонії Оксани Кречко та Олександра Семчука "Вокальні вечори".

Театральне життя

 • В Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі імені І. Франка відбулося відкриття нового 76-го театрального сезону. Глядачам запропонували прем'єру кінця минулого сезону — романтичну оперету Ярослава Барнича «Шаріка».

Бiблiотечна справа

 • В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  З 1 по 7 жовтня проходила акція „Крок до милосердя”, присвячена Міжнародному дню людей похилого віку. З нагоди свята проводився безкоштовний запис у бібліотеку читачів літнього віку, а також різноманітні заходи.
  2 жовтня відбулася презентація цьогорічного номеру всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», присвяченого 200-річчю Тараса Григоровича Шевченка.
  2 жовтня працівники обласної бібліотеки ім. І.Франка взяли участь у круглому столі «Іменний фонд професора В.Т.Полєка як джерело бібліографознавства, літературознавства та краєзнавства», присвяченому 90-літтю від дня народження науковця.
  2 жовтня в центрі електронних засобів інформації (ЦЕЗІ) пройшов семінар-тренінг для бібліотечних працівників області ,,Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: організація надання послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО)”.
  2 жовтня Івано-Франківську ОУНБ ім. І.Франка, відділ літератури іноземними мовами відвідав Бернар Уліат – директор „Альянс Франсез”, Представник Посольства Франції у Львові. Мсьє Бернар зустрівся з бібліотекарями та читачами відділу, які є активними учасниками Клубу розмовної французької мови, що діє при відділі і метою якого є знайомство з культурою Франції через вивчення французької мови.
  2 жовтня заступник директора обласної бібліотеки Людмила Жирик взяла участь у прес-конференції в Центрі польської культури та європейського діалогу, на якій підсумували пройдений шлях за неповні два роки, тобто від часу створення, а також окреслили основні плани діяльності на майбутнє.
  2 жовтня у відділі економіко-виробничої літератури ОУНБ ім. І. Франка відбувся тематичний день інформації „Основи наукових досліджень у фінансах”.
 • 7-8 жовтня у ОУНБ ім. І.Франка та Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника проходили літературні зустрічі з Олафом Кюлем – відомим німецьким письменником, перекладачем, журналістом, Радником правлячого бургомістра Берліна (Сенатська Канцелярія) зі зв'язків з країнами колишнього Радянського Союзу.
  8 жовтня в ОУНБ ім. І.Франка відбулася зустріч з письменником і журналістом Олексієм Кононенком, автором більше п’ятдесяти книг та 200 пісень, лауреатом Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, заслуженим діячем мистецтв України, членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, директором департаменту видавничої справи і преси Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
  9 жовтня в ОУНБ ім. І. Франка спільно з Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області проведено День інформації на тему «Вивчаю права, розумію обов’язок, бережу честь», приурочений до Всеукраїнського тижня правових знань.
  10 жовтня в ОУНБ ім. І. Франка спільно з Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області проведено Круглий стіл «Корупція як соціальне явище та міжнародний досвід її запобігання».
  12 жовтня в ОУНБ ім. І. Франка спільно з кафедрою світової літератури Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника відбувся творчий вечір, присвячений 200-літтю від дня народження видатного поета Михайла Лєрмонтова.
  12 жовтня 2014 р. в ОУНБ ім. І. Франка відбулася наукова конференція «Духовні корені вічного буття українців» на тему „Україна та етруски”, яку організувало Науково-просвітницьке товариство „Просвіта-Світовид” м. Івано-Франківськ.
 • 15 жовтня в ОУНБ ім. І.Франка відбулася творча зустріч з Василем Задорожним, автором поетичної збірки «Епізод» (м. Київ) в рамках літературно-мистецького фестивалю ім. Т. Мельничука «Покрова».
  15 жовтня в ОУНБ ім. І.Франка відбулася презентація монографії «Патріотичне виховання старшокласників у процесі туристично-краєзнавчої роботи загальноосвітніх навчальних закладів» доцента кафедри туризмознавства і краєзнавства Оришко Світлани Петрівни.
  15 жовтня у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка в рамках інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку” відбулися публічні читання англійською мовою, приурочені 85-річчю з часу написання роману Ернеста Хемінгуея „Прощавай, зброє!”.
  16 жовтня в регіональному тренінговому центрі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка в рамках проекту «Транскордонний Парламент» за участю представника Словацької ГО «Полонини» Святослава Густяка відбулася презентація спільного електронного інструменту «CBC Парламент».
  16 жовтня працівники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка провели інтерактивну екскурсію для студентів кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
  17 жовтня в рамках інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку” в ОУНБ ім. І.Франка у відділі літератури іноземними мовами відбулася презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.
  17 жовтня у рамках «Лемкоклубу», що діє при відділі літератури з мистецтва ОУНБ ім. І. Франка, відбулась презентація книги «Лемківський гумор» упорядником якої є Ігор Дуда з міста Тернополя.
  На базі ОУНБ ім. І.Франка проведений цикл безкоштовних вебінарів «Виборчий процес в Україні».
  23 жовтня в ОУНБ ім. І. Франка в рамках «Лемкоклубу» відбулася презентація книги «Кермеш» члена Національної спілки письменників України, лауреата літературних премій Романа Вархола з міста Львова.
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - книжкова виставка-презентація «Реалістична проза Марії Домбровської» (до 125- річчя з дня народження польського письменника);
  - книжкова виставка–шана «УПА: незгасна свіча звитяги» (до 72-ої річниці створення УПА);
  -книжкова виставка «Поет-мрійник Михайло Драй-Хмара» (125років від дня народження);
  - книжково-ілюстративна виставка-календар «Славетна Запорізька Січ» (до Дня українського козацтва та 280-річчя від часу заснування Нової Січі - останньої Запорозької Січі (1734-1775);
  - книжкова виставка-літературний портрет «Творча палітра Стефана Жеромського» (до 150-ліття з дня народження польського письменника) ;
  - книжкові виставки «Велика Вітчизняна: статистика печалі і подвигу» та «І ту гарячу кров святу Землі вкраїнській не забути» (до 70-річя від дня визволення України від фашистських загарбників);
  - книжкова виставка-екскурс «ЗУНР: погляд в історію» (до Дня державності на західноукраїнських землях);
  - відкриття виставки Богдана Губаля;
  - книжкова виставка-пам'ять «Роман Юзва: іскра творчого горіння» (до 80-ліття від дня народження).
 • В обласній бібліотеці для юнацтва пройшли:
  - виставка "Ви утверджували нас на цій землі: УПА";
  - виставка «Козацька слава в дзеркалі тисячоліть»;
  - майстер-клас «І пензлем водить її серце».
 • В обласній дитячій бібліотеці пройшли:
  - літературно-музичне свято: «Народна пісня зоряно, незгасно звучить в моєму серці повсякчас» (до міжнародного Дня музики);
  - мандрівка у чарівний світ поезій Б.-І. Антонича;
  - літературний диліжанс «Бентежний парус російської поезії» (200 років від дня народження російського поета М.Ю.Лермонтова);
  - краєзнавчий портрет «Поетичний в'язанчик Лесі Диркавець» (12 жовтня – 65 р. від дня народження поетеси);
  - лялькова виставка: «Іменини у кози Мокрини»;
  - інтелектуальне міні-шоу «Екологічне асорті»;
  - дискут за казкою А.Дімарова «Для чого людині серце»;
  - година спілкування «Знання – це скарб, а вміння вчитись, ключ до нього»;
  - день дошкільника «Чарівний наш книголіт, забери нас у політ».
 • 21 жовтня проведено експертно-діагностичний аналіз діяльності бібліотек м. Коломиї.
  28 жовтня обласна профстудія для працівників бібліотек (стаж роботи до 3-х років) "Молодь. Бібліотек@: рухаємось вперед".
  30 жовтня об'єднана науково-методична рада "Бібліотека і молодіжні та громадські установи (об'єднання): становлення партнерських відносин".
Оновлено
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка