Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттялистопад 2013 року

Музейна справа

 • У Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - ювілейна виставка творів Параски Хоми "Квіти ії душі"; - виставка "Чорне і біле" (присвячена 30-річчю кафедри імені М. Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника);

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • Відбуваються творчи звіти мистецьких колективів міста та районів Івано-Франківської області, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
 • В м. Івано-Франківську пройшов традиційний "Галицький бал".

Музичне життя

 • В рамках 74-го концертного сезону в обласній філармонії відбулися: концерт джаз-квартету "Art Prestige", муніципального квартету саксофоністів "Джаз-класік" та Н. Шевченко (вокал); виступ симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії та Лідії Футорської (скрипка, Львів) диригент Пол Генрі (Англія); концерт-пам'ять, присвячений заслуженому артисту України Станіславу Якубовському: виступ заслуженої артистки України Світлани Суховій (фортепіано Дзвіна Гусар); виступ лауреата міжнародних конкурсів струнного ансамблю "Quattro Corde" (художній керівник – лауреат всеукраїнського конкурсу Анжела Приходько).

Бiблiотечна справа

 • В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  28 листопада 2013 року відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії ім. Я. Дорошенка за твори в жанрі сонету. 28 листопада пройшов вечір-спомин "Твоїх надій високе озоріння" на вшанування пам'яті українського поета та громадсько-культурного діяча Ярослава Дорошенка. 29 листопада відбулась презентація поетичної збірки "Час міражів" Івана Гавриловича. 27 відбулась творча зустріч з композитором Б. Шиптуром. 7 листопада 2013 року пройшов майстер-клас з виготовлення черпаного паперу й виконання рукописного шрифту „Нащо стали на папері сумними рядами”, який провели викладачі кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Надія Бабій і Мирослава Ветоха.
  В рамках проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування» в Регіональному тренінговому центрі ОУНБ ім. І. Франка пройшли навчання представники місцевого самоврядування: голови та спеціалісти сільських рад.
  8 листопада 2013 року в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей „Галицькі кмітливці” відбулось відзначення 45-ти річчя Наукової школи Дмитра Фреїка з фізико-хімічних проблем напівпровідникового матеріалознавства Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
  13 листопада 2013 року відбувся вечір, присвячений світлій пам’яті поета-патріота, громадського діяча Романа Юзви.
  10 листопада 2013 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка працівники відділу загального читального залу провели для військовослужбовців підшефної військової частини 1241 літературну студію «Слова живі. В них – душа і плоть народу», приурочену до Дня української писемності та мови.
  11-13 листопада на базі ОУНБ ім. І.Франка та бібліотечних закладів Івано-Франківської, Долинської, Рожнятівської та Надвірнянської ЦБС відбувся навчальний семінар для бібліотекарів України у рамках міжнародної програми «Бібліоміст».
  У рамках співпраці між Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка та центром патріотичного виховання учнівської молоді ім. С. Бандери 12 листопада 2013 року відділ літератури з мистецтва долучився до відзначення 80-ти літнього ювілею від дня народження української художниці Параски Петрівни Хоми.
  Завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ ім. І. Франка С. Фіцик взяла участь у IV Всеукраїнській школі методиста «Роль регіональних методичних служб в організації бібліотечного обслуговування населення», яка проходила 4-8 листопада в м. Києві.
  15 листопада на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. Франка пройшов обласний семінар для представників райдержадміністрацій, начальників відділів культури РДА та директорів централізованих бібліотечних систем Івано-Франківської області «Бібліотека і влада: партнерство задля розвитку місцевої громади» за участю директора міжнародної програми «Бібліоміст» Матея Новака.
  19 листопада в ОУНБ ім. І. Франка відбулася зустріч з журналістами та читачами часопису «Нова Зоря», який святкував вихід 1000-го номеру.
  20 листопада в рамках співпраці з Гете-інститутом в Україні та реалізації проекту ,,Заочний абонемент" відбулася презентація книги ,,Літературна казка Німеччини та Австрії" С. Ушневич та О. Деркачової. 21 листопада відбувся майстер-клас „Карвінг: красиво і смачно”, який провели спеціалісти Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу. 22 листопада відбулася презентація чергового номеру літературного альманаху Клубу слов’янської поезії. 24 листопада відбулася презентація поетичної збірки „Від душі до душі” молодої прикарпатської поетеси Лесі Геник.
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли такі книжково-ілюстративні виставки:
  - Виставка-ескіз «Параска Хома: квіти Божого саду» (до 80-річчя від дня народження);
  До Дня української писемності і мови:
  - місячник-презентація українських видань (2010-2013рр.) «Український книжковий десант» ;
  - літературна студія «Слова живі. В них – душа і плоть народу»;
  - виставка-колаж «У ріднім слові цілий світ».
  - виставка-реквієм «Свіча поминальна, свіча надії» (до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору);
  - книжкова виставка-портрет «Майстри правдивого слова» (до 175-ліття укр. письменника І. Нечуя-Левицького та 150 річчя від дня народження О. Кобилянської);
  - тиждень польської літератури «Польща – країна – еталон» (тиждень польського кіно) ;
  До 125-річчя від дня народження польського письменника С. Вінценза були організовані ювілейна виставка «Колорит Гуцульщини у творчості Станіслава Вінценза» та виставка-персоналія «Письменник універсального діалогу»;
  - виставка-порада «СНІД: знання проти страху» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ та вживання наркотиків);
  - виставка-ювілей «Коли б мене більше на світі було» (100 років від дня народження Платона Воронька).
 • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
  В рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності «Фінансова грамотність – ключ до успіху» відбулася зустріч з представниками банківських установ Івано-Франківська;
  - завідувачка читального залу обласної бібліотеки для юнацтва Лашта М. Т. взяла участь в роботі обласного семінару-практикуму бібліотечних працівників ПТЗН області на тему: «Роль бібліотеки у формуванні інформаційної компетенції учнів»;
  - спільно з прикарпатським письменником Ярославом Ярошем провели в гуртожитку № 1 ПНУ ім. В. Стефаника для студентів бесіду про історію написання Т.Г. Шевченком поезії «Розрита могила» та про «Царівну української літератури» Ольгу Кобилянську.
 • В обласній дитячій бібліотеці пройшли:
  - літературно - історичне бюро "Україна - наш дім" (до Дня державності на західно-українських землях);
  - літературний вечір "Первоцвіт української класичної прози" (180 р. від дня народження української письменниці М. Вовчка);
  - літературний ранок "Із слова починається людина, із мови починається наш рід" (до Дня української писемності та мови);
  - еко година "Хай вічно струмує чиста вода" (із циклу "Серце землі у наших долонях");
  - книжкова виставка-перегляд "Миколі Носову - 105" (105 р. від дня народження російського дитячого письменника М. Носова);
  - вахта пам'яті "Чорна сповідь моєї Вітчизни (до Дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій).
Оновлено
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка