Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттячервень 2013 року

Мистецтво

 • Родина майстрів Шкрібляків з Косівщини (Івано-Франківської обл.)взяла участь у симпозіумі "Жива традиція родини Шкрібляків",який відбувся у Чернівцях. Ця родина об'єднала майже сотню різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, музикантів - продовжувачів традицій народного мистецтва Гуцульщини.
 • В обласній філармонії відбулась пересувна виставка дитячих робіт 37 учнів із різних регіонів України - призерів конкурсу "Як тяжко пережити цю війну". Організатор виставки - Міжнародна громадська організація "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність".
 • У культурно-мистецькому центрі "Є" (м. Івано-Франківськ відбулася виставка хмельницької художниці Лідії Темної "Обличчя Африки".
 • У фортечній галереї "Бастіон" (м. Івано-Франківськ) відбулися:
  - виставка живопису, графіки і фотографії "Red & Black" Ореста Костіва;
  - виставка картин "Хвилини натхнення" Галини Гавриленко; - міжнародна дитяча виставка "Найкраще для Бога"; - виставка 50 кращих фотографій до журналу "National geographic".

Музейна справа

 • Перший в Україні Музей вівчарства відкрили в найбільшому серед гуцульських сіл - Космачі на Косівщині.
 • У Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - виставка тернопільського художника-аматора Ярослава Василика; - виставка робіт Романа та Маргіт Сельських і фондозбірки музею;

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • Тлумач відзначив 800-річчя із часу першої письмової згадки. З цієї нагоди у місті відбулося чимало святкових заходів.
 • На території Музею архітектури і побуту Прикарпаття Національного заповідника "Давній Галич" (с. Крилос, Галицького р-ну) відбувся ІІІ музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама".
 • Вперше на Прикарпатті відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс східних танців "Кубок Прикарпаття".
 • В м. Городенці відбувся регіональний фестиваль народної пісні, музики й танцю "Дністрові зорі", який уже впродож стількох років творчо поєднує три Придністровські райони - Городенку (Івано-Франківська обл.), Заліщики (Тернопільська обл.) й Заставну (Чернівецька обл.).
 • В урочищі Запідок, біля села Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківщини, відбувся фестиваль "Полонинське літо - 2013".

Музичне життя

 • В рамках Всеукраїнського туру на підтримку восьмого студійного альбому "Земля" в Івано-Франківську відбувся концерт гурту "Океан Ельзи".
 • В Івано-Франківську пройшов пісенний конкурс "Галицький шлягер". На сцені обласного драмтеатру відбувся виступ відомих українських співаків,а вершити долю пісень довелося глядачам. Вони обирали кращу пісню, котра й прозвучить у фінальному концерті "Галицького шлягера" наприкінці грудня.
 • Подією в мистецькому житті Івано-Франківська став творчий звіт композитора Богдана Шиптура, що відбувся в обласній філармонії за участю численних художніх колективів та окремих виконавців.

Театральне життя

 • Театральна трупа з Івано-Франківського драматичного театру ім. І. Франка гастролювала в Донецькому національному українському муздрамтеатрі. Відбувся показ вистави "Нація" за однойменним романом Марії Матіос. Також гастролі відбулися в Черкасах.

Бiблiотечна справа

 • В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  - зустріч учасників Дитячо-Юнацької Студії Енергетиків з відомим івано-франківським письменником і журналістом Тарасом Прохаськом;
  - 2 червня, на відзначення Міжнародного дня захисту дітей, у відділі абонементу біля дитячого куточка відбулася фотосесія маленьких читачів „Країна казкова – країна книжкова”;
  - 6 червня 2013 року представник обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка взяв участь у семінарі з питань інформаційної підтримки функціонування стендів „Україна-НАТО”, який проходив у Київському інституті міжнародних відносин за підтримки всеукраїнської громадської організації „Демократична дія” та Центру інформації та документації НАТО в Україні;
  - 5-7 червня 2013 року працівники Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка Л.В.Бабій, директор та Л.І.Жирик, керівник Центру „Вікно в Америку”, взяли участь в семінарі „Стратегічний менеджмент центрів „Вікно в Америку”, який відбувався в м.Одеса за сприяння Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні;
  - на базі ОУНБ відбулися секційні заняття V Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю „Етнонаціональна політика в теорії і практиці українського націоналізму: історія і сучасність”;
  - відбулася презентація третього тому вибраних творів Дмитра Донцова «Ідеологічна есеїстика (1922-1932 рр.)" в рамках V Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю «Етнонаціональна політика в теорії та практиці українського націоналізму: історія і сьогодення»;
  - 13 червня 2013 року Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка спільно з Міським центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Івано-Франківської міськради розпочала цикл заходів для дітей з сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Заходи заплановані в рамках спільного проекту обласної бібліотеки та Гете-Інституту в Україні;
  - 13 червня 2013 року Івано-Франківську ОУНБ ім. І.Франка, ІРЦ „Вікно в Америку” відвідала представник організації AIESEC в Україні Сіді Ванг (Китай). Вона навчається в Ірландському коледжі, і на даний час приїхала до м. Івано-Франківська з метою ознайомлення з Україною, українською системою освіти та культурою. Для учасників клубу розмовної англійської мови Сіді представила презентацію про Китай, його історію, культуру та традиції. Спілкування відбувалося англійською мовою.
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли такі книжково-ілюстративні виставки:

  - виставка-автограф «Мистецька стихія Христини Фіцалович» (Проект «У колі муз»);
  - виставка-персоналія, Славетний сину України, в нащадків пам'яті живий (до 435-ої річниці з дня смерті Івана Підкови,козацького отамана, гетьмана);
  - виставка-роздум «Екологія, Людина. Природа» (до Дня охорони навколишнього середовища);
  - книжкова виставка «Інформаційний простір служби зайнятості»;
  - мультимедійна мандрівка «Її величність Великобританія»;
  - До Дня Скорботи і вшанування жертв війни в Україні:
  - виставка -пам'ять «Пам'ять полеглим - шана живим»;
  - виставка-реквієм "Вічне сяйво Вічного вогню".
  - Мультимедійна презентація, виставка-портрет
  «Пішов, щоб залишитися...» (до 85-річчя від дня народження художника Олександра Каравая);
  - виставка - колаж «Молодь! Хвилю тримай!» (до Дня Молоді);
  - книжкова виставка - персоналія «Реалії життя Олександра Смоляка» (до 75-річчя від дня народження письменниці);
  - виставка-літературний портрет «Час жити» (до 115 років від дня народження німецького письменника Еріх Марії Ремарка); - книжкова виставка-портрет, присвячена 130-річчю від дня народження письменниці, перекладачки, журналістки, громадської діячки і педагога Ольги Дучимінської.
  До Дня Конституції:
  - виставка-календар «Конституція - правовий оберіг держави»;
  - правнича година "Конституція України - оберіг державності і демократії".
  - Книжково-мистецька експедиція «Миттєвості, не змиті часом» (до Дня архітектури).
 • В обласній дитячій бібліотеці відбулися:

  - інтелектуально-розважальна гра "Наше дитинство - найкраща пора" (1 червня - Міжнародний день захисту дітей);
  - конкурс дитячих робіт "Пластилінова казка";
  - літературно-інтелектуальна розминка "Усе починається з мрії дитини";
  - урок здоров'я та екології "Квіти - музична поезія Землі";
  - "Правила на щодень" із циклу "Його величність "Етикет";
  - казковий калейдоскоп "Яскраві спогади дитинства" (до 385 років від дня народження Шарля Перро);
  - історична година - гра "Великі права маленької людини" (до Дня Конституції України);
  - правознавчий калейдоскоп "Жити за Основним Законом Країни".

Пiдвищення фахового рiвня

 • 12 червня 2013 р. фахівці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка провели зустріч з працівниками Богородчанської ЦБС. Вони ознайомилися з діяльністю Інтернет-центру, відкритого на базі центральної районної бібліотеки в рамках програми „Бібліоміст”, надали методичну та практичну допомогу, провели тренінг з використання інформаційних продуктів і послуг в обслуговуванні користувачів бібліотек; 13 червня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка на базі регіонального тренінгового центру (РТЦ) для працівників шкільних бібліотек області проведено тренінг „Електронні ресурси бібліотек на допомогу бібліотечним працівникам та користувачам”. 18 червня фахівці ОУНБ провели тренінг для працівників Болехівської ЦБС "Використання інформаційних продуктів і послуг в обслуговованні користувачів бібліотеки", надали методичну і практичну допомогу працівникам Інтернет - центру ЦБ та бібліотек - філій с. Тисів і Міжріччя учасникам програми "Бібліоміст". 20 червня на базі ОУНБ і Івано-Франківської міської ЦБС відбулася школа менеджера "Історія успіхів програми "Бібліоміст". 25 червня відбулася фахова поїздка директорів ЦБС та провідних фахівців обласних бібліотек до Заставнівської ЦБС Чернівецької області.
Оновлено
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка