Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттялютий 2013 року

Загальнi питання культури

 • Постановою колегії управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації присвоєно звання "Народний" фольклорно-етнографічному колективу "Барви Прикарпаття", який створений 2002 р. при сільському клубі с.Княжолуки Долинського району.
 • 14 лютого в залі засідань ОДА відбулася колегія управління культури,національностей та релігій за підсумками роботи 2012року з таким порядком денним:

  1. Про підсумки діяльності установ і закладів культури області за 2012рік.
  2. Про план роботи колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації на 2013 рік.
  3. Різне.

  Серед запрошених були: голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, депутат Верховної Ради Олександр Сич,
  перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, заступник голови ОДА Роман Іваницький, члени колегії,керівники та головні бухгалтери обласних підвідомчих установ, начальники та головні бухгалтери відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад, директори районних і міських Будинків культури та народних домів, директори центральних районних і міських бібліотек, керівники мистецьких навчальних закладів, директори музейних установ, голови профкомів.

Мистецтво

 • У фортечній галереї "Бастіон" (м. Івано-Франківськ) відбулися:
  - відкриття персональної виставки Влодка Кауфмана Риботерапія";
  - міжнародна акція з обміну фотографіями "Сушка", яка була придумана і вперше реалізована у Санкт-Петербурзі в 2010 році;
  - виставка "Сім сімейних виставок", у експозиції якої представлені твори митців, котрі творять цілими сім'ями - і батьки, і діти.
 • В Івано-Франківському кафе-ресторації “Світлиця Мулярова” відкрилася персональна виставка художника Василя Данилюка під назвою “Пейзаж під настрій”.
 • Із 17 лютого до 24 листопада 2013 р. на Прикарпатті триватиме мистецька акція, присвячена 200-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, в рамках якої пройдуть мистецькі звіти районів.
 • У культурно-мистецькому центрі "Є" (м.Івано-Франківськ) відбулася презентація книги Галини Посвятовської "Розповідь для друга".
 • В арт-галереї м. Калуша відбулося відкриття виставки "Дух країни", де більшість із представлених робіт до цього часу перебувало у фондах арт-галереї та приватних колекціях художників.

Музейна справа

 • У Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - виставка вишиваних робіт Євдокії Аннюк;
  - виставка живопису Галини Вінтоняк;
  - майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки;
  - виставка "Дороги майстрів та стежинки учнів": роботи майстрів польського сучасного мистецтва;
  - творчий вечір Ірини Свйонтек "Вишивка низинкою" (Гуцульщина);
  - акція "Ніч у музеї" на тему "Я хочу Вам сказати про любов...", присвячена Дню Святого Валентина;
 • У м. Снятині відкрили незвичайний музей культури і книги. У новій збірні представлено ексклюзивні видання семи провідних українських видавництв, які очолюють вихідці зі Снятинського району.
 • В обласному Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки Павла Кузика «Слони, буддисти, Гімалаї: Непал і Індія» та презентацію книжки «Заборонена гора».

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • В Івано-Франківську у Молодіжному християнському центрі ім.Св.Дона Боско УГКЦ відбулося свято "Розколяди" за участю дорослих і юних парафіян церкви Святого Архістратига Михаїла УГКЦ села Гончарова на Тлумаччині та вихованців молодіжного центру з Івано-Франківська.
 • У с.Вікнянах Тлумацького району відбувся другий фестиваль "Духовна "Розколяда" на Покутті", в якому взяли участь церковні хори району.
 • У м. Надвірній відбувся третій фестиваль коляд "На Рождество..."
 • У с. Ганнусівці Тисменицького району відбулося офіційне відкриття сільського будинку культури, де минулого року в рамках реалізації двох проектів розвитку місцевого самоврядування було проведено капітальний ремонт.

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

 • У культурно–мистецькому центрі «Є» (м. Івано-Франківськ) відкрилася виставка світлин чеських і словацьких фотографів.

Музичне життя

 • В Івано-Франківській обласній філармонії започатковано цикл симфонічних концертів "З музикою навколо світу". Значною подією став перший такий концерт, який відбувся тут у День соборності та свободи України. У рамках 73-го концертного сезону в обласній філармонії відбулися: -сольний концерт учениці міжнародної юнацької музичної академії у м.Росток (Німеччина), дипломанта III Міжнародного конкурсу юних піаністів ім. Ф.Ліста у Веймарі (Німеччина) Оксани Горецької (фортепіано) у супроводі академічного камерного оркестру "Harmonia Nobile"; -вечір вокальної музики: Ірина Ключковська (сопрано); Наталія Шевченко (сопрано); Володимир Дутчак (бас); -концерт до Дня закоханих "Історія кохання", виступ Джаз-квартету "Art-Prestige".Солісти:Наталія Шевченко (сопрано); Оксана Романюк (сопрано);Олександр Семчук (тенор). У програмі популярні романтичні хіти; -виступ оркестру "Крещендо" (Київ), лауреата премії 2012 р. III міжнародного конкурсу ім.Д.Бортнянського.
 • Всесвітньо відомий піаніст, лауреат десятків міжнародних конкурсів Олег Полянський виступив у Коломиї із сольним концертом в рамках турне Україною, Росією та Китаєм.
 • На Вічевому майдані влада Івано-Франківська організувала концертно-розважальну програму, присвячену Дню святого Валентина.

Театральне життя

 • В Івано-Франківському облмуздрамтеатрі ім.Івана Франка відбулася прем'єра вистави "Готель двох світів" - сценічна версія О.Пастуха за мотивами п'єси Е.-Е.Шмітта.

Бiблiотечна справа

 • 5 лютого ц.р. програма «Бібліоміст» визначила групу публічних бібліотек України, які пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями основного IV раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету. Серед переможців – Галицька і Тисменицька ЦБС. В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація двотомної праці академіка Володимира Качкана "Постаті: Студії. Есеї. Сильвети. Рефлексії". - Книжкова виставка «Інвестиції в економіці України» - Виставка - порада «Кулінарія для здоров'я» - Книжкові фестини «Книга - шлях з минулого в майбутнє (Історія книги від німецького винахідника Йогана Гутенберга до електронної бібліотеки «Проект Гутенберга») - Виставка-персоналія «Новаторство Брехта-драматурга» (до 115-ої річниці від дня народження німецького письменника) - Презентація 9-го тому видання «Релігії і Церква в історії української діаспори" за участю професора Л. Филипович - Виставка-персоналія «Плугатор пісенної ниви» (до 200-річчя від дня народження композитора, співака С. Гулака-Артемовського) - Майстер-клас "Глибина світу витинанки», який провела художниця Н.Бабій - Відкриття виставки живописних робіт молодої художниці Христини Бик - Книжково-музичний простір «Життєва партитура Василя Барвінського» (до 125 років від дня народження композитора) - Літературно-музичний колаж «Кохання по-лемківськи" - Презентація книги С.Адамовича «Станіславів у вирі великої війни 1914-1918 рр.» - В рамках засідання Інтелектуального Клубу Творчих особистостей творча зустріч з Поповичем В.І. - доктором медичних наук, завідувачем кафедри отоларингології, професором національного медичного університету - Музична панорама «У полоні гармонії і досконалості» До Міжнародного дня рідної мови: - зустріч з відомими київськими письменниками В. Шовкошитним, С. Бондаренком та Л. Лебедівною; - поетична година «О слово рідне! України слава ! Богом дана мудрість, і Тараса заповіт»; - виставка-роздум «Минуще все, лиш мова не мине»; - виставка-мозаїка «Дослухайтесь мови народу»; - виставка бібліографічних посібників «Мова і писемність в бібліографії».
 • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
  - тайм-діалог «Стаємо дорослими» у рамках засідання молодіжного об’єднання «Творимо милосердя разом». З нагоди Дня Святого Валентина для старшокласників Івано-Франківської гімназії №2 відбувся - майстер-клас з виготовлення вітальних листівок–валентинок. Та молодіжне пізнавально-розважальне шоу «Весна. Любов. І вибір серця».
 • В обласній дитячій бібліотеці пройшли: - мовознавча гра "Дива в Палаці Мови" та літературна мініатюра "Невичерпна духовна скарбниця" (до Міжнародного дня рідної мови);<
  - брейн - ринг "Прекрасна Україна";
  - екологічне лото "Про чотириногих, рогатих і безрогих" із циклу "Екологічна вітальня";
  - гра-вікторина "Веселим паровозиком по знання";
  - сучасні теревеньки "Культура користування мобільним зв'язком. Мобільний телефон чи здоров'я?";
  - літературно-музичне асорті "Усі ми прагнемо любові"(до Дня Святого Валентина);
  - літературно-мистецький вечір "Кохання - вічна тема мистецтва";
  - музичне досьє "Велетень музичного Олімпу" (до 140 річчя з дня народження Ф.І.Шаляпіна).
Оновлено
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка