Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаття



грудень 2005 року

Загальнi питання культури

  • Відділ культури і туризму Надвірнянської РДА оголосив конкурси на кращу оглядову екскурсію районом, кращий туристичний маршрут та інноваційний проект у галузі туризму району.
  • відбулася колегія головного управління туризму і культури ОДА з порядком денним: „Про затвердження плану роботи головного управління туризму і культури ОДА на 2006 рік та затвердження плану роботи закладів культури області на 2006 р.”; „Про присвоєння та підтвердження амаорським художнім колективам звання „народний (зразковий) аматорський” колектив”; „Різне”.
  • У Києві пройшли Дні Івано-Франківщини, в яких взяв участь голова ОДА Р.Ткач. В рамках цього заходу у Національному палаці „Україна” відбулася виставка робіт прикладного і ужиткового мистецтва Прикарпаття та виступ Гуцульського ансамблю пісні і танцю, якому виповнилося 65 років з дня заснування.

Мистецтво

  • За вагомі досягнення у розвитку культури і мистецтва, збереження історико-культурної спадщини українського народу нагороджено Опанаса Заливаху, художника-живописця з Івано-Франківська орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
  • Головне управління туризму і культури ОДА спільно з Науково-методичним центром культури Прикарпаття організувало у виставковій залі цього центру виставку декоративно-ужиткового мистецтва і малярства товариства „Бойківщина” і „Лемківщина”.
  • В адмінбудинку Тисменицької районної ради відкрито виставку робіт художника Михайла Медвідя, приурочену 75-річчю митця. На виставці представлено 38 полотен. Тематика робіт – різноманітна: релігійна, історична, шевченківська. Тут є портрети, пейзажі, натюрморти.
  • Подарунок дітворі на свята Миколая та Нового року привезли артисти Київського цирку-шапіто.

Музейна справа

  • У с.Козаківка Болехівської міськради відкрито пам’ятник першому перекладачеві байок Езопа Юрієві Мушаку, уродженцеві цього села. Пам’ятник у бронзі споруджено за кошти жителів села і меценатів зі Львова. В с.Слобідка Тисменицького району відкрито краєзнавчий музей села. Тут зосереджено 850 експонатів, серед яких автентичні речі: вишивки, сорочки, давні національні костюми, ткацький верстат, кремнієві ножі, знайдені на території села, речі кам’яного віку та ін.
  • У цьому музеї функціонували виставки:
  • персональна виставка Г.Малявського ( до 80-річчя від дня народження);
  • – нумізматична колекція від банку „Аваль”;
  • –– „Наші шедеври” ( виставка ікон з фондів музею);
  • – „Свято різдвяного затишку” ( виставка– конкурс робіт учнів та гуртківців закладів культури освіти м.Івано-Франківська);
  • У виставковій залі художнього музею обласного центру відкрита підсумкова виставка робіт художників, які творили в рамках усіх пленерів, організованих протягом 2005 р.. На ній представленно 160 робіт українських авторів, які з’їхалися з різних областей України.
  • Вперше в Івано-Франківському художньому музеї розгорнуто унікальну виставку художників з 15 міст України, які працюють в техніці левкасу, а також емалі. Зібрав їх відомий колекціонер з Чернівців Леонід Ліберман, який підтримує тісні зв’язки з 500 митцями України і опікується ними. Серед робіт, які демонструються на виставці, є і роботи наших земляків В.Дувірака, В.Гуменного, Р.Романишина і М.Ясінського.
  • в музеї відкрито виставку - продаж робіт М.Тимчука „Ялинкові прикраси”.
  • В приміщенні художнього музею діє виставка О.І.Заливахи , присвячена 80-річчю від дня народження митця. В музеї історії міста Коломиї відбулася науково-теоретична конференція „Коломия давня і нова: міська цивілізація в історії та культурі”, присвячена 600-річчю надання Коломиї магдебурзького права.
  • Особисті речі та архів українського емігранта , уродженця нашої області, О.Пицка передала його дружина з англійського містечка Ноттінгема обласному краєзнавчому музею.
  • тут відбувся благодійний аукціон, де кожен мав можливість придбати ту картину, яку собі вподобав.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

  • В Івано-Франківську відбувся обласний фольклорний фестиваль „Всі ми діти твої, Україно!”, який традиційно проводить управління освіти. Кожен учасник міжнаціонального свята ( а в концертах виступило близько 40 молодіжних і дитячих колективів) показав культуру свого народу, пісні, музику, танці. Четвертий районний фестиваль духовної пісні пройшов у Рогатинському районі з ініціативи голови райради М.Попеля.
  • Свято чарівних струн бандури дарували чисельним своїм шанувальникам сім’я Вівчаренків під час ювілейного вечора, який відбувся в Івано-Франківську. Концерт був присвячений 15-ій річниці творчої діяльності лауреатів премії ім.Марійки Підгірянки народного аматорського тріо сім’ї Вівчаренків. Під час святкового концерту звучало чимало пісень українських народних, місцевих прикарпатських композиторів.
  • з ініціативи і за сприяння Міністерства культури і туризму України в Івано-Франківську відбулася Перша всеукраїнська акція автентичної музики „Ростоки”. На акцію запросили творчі колективи зі Львова, Харкова, Вінниці, Сум та Чернівців. Тут можна було помилуватися виставкою світлин українських кобзарів і лірників, експозицію виробів майстрів.
  • грудня проведено обласний огляд-конкурс Всеукраїнський фестиваль гумору і сатири.
  • в приміщенні облмуздрамтеатру ім.І.Франка відбулося вшанування лауреатів сезону 2004-2005 років міста й області з футболу. Нагородження у різних номінаціях чергувалися з виступами танцювальних колективів, місцевих зірок та народних артистів, таких як М.Кривень та Б.Сташків.
  • проведено обласний огляд-конкурс організаторів дозвілля дітей та молоді.
  • В Кутському Народному домі Косівського району відбувся традиційний просвітянський фестиваль аматорського мистецтва. Організатори свята – Кутська о.т. „Просвіта”, жіночий клуб „Роксолана”, що діє при „Просвіті”, Народний дім, Кутська селищна рада, районний відділ у справах сім’ї та молоді.
  • В одинадцятий раз Тлумач зібрав кращих сміхованців області на традиційний фестиваль гумору і сатири „Андрея”. У районному Народному домі глядачі слухали виступи В.Пушкаря з Надвірної, М.Савчука з Коломиї, І.Драпака з Тернополя, Г.Симчич з Галича, І.Чепіля з Івано-Франківська та інших.
  • простартував перший тур XVI фестивалю естрадно-спортивного танцю „Фест-2006”.В Народному домі „Просвіта” обласного центру проведено святкові урочистості з нагоди 137-ої річниці від заснування громадської організації „Просвіта”. Тут функціонувала виставка художньої, релігійної, наукової літератури Київського видавничого центру. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участю хору української пісні „Чорнобривці”.
  • Двічі володарю Гран-прі міжнародних гуцульських фестивалів, лауреату цих фестивалів та міжнародних конкурсів народному театру фольклору „Вишиванка” з с.Черганівка Косівського району виповнилося 20 років (режисер – директор Народного дому Ганна Мицкан, художній керівник – заслужений працівник культури України Василь Звіздарик).
  • у с.Братківці Тисменицького району відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 75-ій річниці з дня народження Р.Федоріва
  • в закладах культури відбулися розважальні програми на Андрея, театралізовані свята до Дня святого Миколая
  • грудня в приміщенні облмуздрамтеатру ім.І.Франка відбувся ювілейний вечір вокального ансамблю „Гуцулочки”.
  • Городенківський академічний хор „Просвіта” районного Будинку культури під орудою Михайла Бойчука відсвяткував своє 15-ліття. З цієї нагоди у виконанні хору на урочистому концерті звучали академічні твори українських та зарубіжних класиків хорової музики, місцевих авторів. Ювілярів вітали представники районної та міської влади, меценати, численні прихильники, шанувальники знаного колективу

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

  • Дні Івано-Франківщини в Опольському воєводстві Республіки Польша стали помітною подією в суспільно-політичному, економічному та культурному житті, як цього польського краю, так і нашої області. Делегація від області складалася з бібліотекарів, працівників музеїв, туристичного бізнесу, вищої школи, підприємців, артистів, літераторів, журналістів, начальника управління туризму та культури ОДА В.Федорака. Делегацію очолив голова ОДА Роман Ткач.
  • Культурна програма була домінюючою. Дні розпочалися репрезентацією Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім.Йосафата Кобринського в Нисі, місті-побратимі нашої Коломиї. Коломияни привезли до Польші біля 200 оригінальних експонатів-творів мистецтва Гуцульщини і Покуття.
  • Наступного дня в Опільській публічній бібліотеці відбулося підписання угоди про співпрацю між Івано-Франківською ОУНБ ім.І.Франка і публічною бібліотекою м.Ополя. ЇЇ підписали директори Марія Альба і Тадеуш Хробак. Під час церемонії підписання грав скрипковий дует, звучала класична музика. Закінчилася культурна програма гала-концертом , який прикарпатські артисти давали в Опольському театрі ім.Я.Кохановського.
  • в рамках Року Грузії в Україні в обласній філармонії відбувся концерт за участю хореографічного ансамблю „Мартве” та квінтету „Цінандалі” Кахетинського регіону,
  • в Коломийському державному драматичному театрі,
  • – в Палаці культури смт. Богородчан, 6 грудня – в районному Будинку культури м.Городенки.
  • У Німеччині пройшов IV Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького мистецтва. Право представляти Україну отримала і тлумачанка Оля Ошитко. Пройшовши три відбіркові тури, наша юна співачка вийшла в фінал, де в своїй віковій категорії зайняла перше місце з фольклору, друге – з вокалу. Фотовиставка „Ескізи України” дев’ятнадцяти прикарпатських фотохудожників, серед яких чотирнадцять з народного клубу „Колумб”, нещодавно відбулася в французькому м.Нансі.

Музичне життя

  • грудня в приміщенні облмуздрамтеатру ім.І.Франка відбувся творчий вечір поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтва Степана Галябарди „Хто ти є, Україно”.
  • тут відбувся ювілейний гала-концерт десятого Всеукраїнського молодіжного конкурсу-фестивалю популярної музики „Сузір’я”.
  • В обласній філармонії відбулися :
  • – концерт ансамблю класичної музики ім.Б.М.Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України;
  • – музична академія пам’яті українського композитора В.Безкоровайного „Затремтіли струни”. Над програмою працювали управління культури Івано-Франківської міськради, інститут мистецтв Прикарпатського національного унівеситету ім.В.Стефаника та Сімферопольське науково-творче товариство ім.В.Безкоровайного. Концерт проводився за сприяння доктора медицини Є.Стецьківа (США) ;
  • – концерт симфонічного оркестру мистецького об’єднання „Елегія” ( художній керівник – Л.Серганюк). В програмі музика : Вівальді, Гайдна, Моцарта, Бетховена, Бізе, Шуберта та інших;
  • – концерт Державного духового оркестру України;
  • – камерний оркестр обласної філармонії „Harmonia nobile” презентував новий альбом популярної музики „Променад-концерт” (солістка – заслужена артистка України Н.Мандрика, художній керівник – заслужений артист України – О.Герета).

Театральне життя

  • В обласному муздрамтеатрі ім.І.Франка відбулися:
  • – „Дерева вмирають стоячи” А.Касона;
  • – прем’єра „Втеча від реальності” Т.Іващенко;
  • – прем’єра „Ключ на бруківці” Ж. Оффенбах;
  • – прем’єра „Княгиня Ольга”. Інсцен. І.Бориса;
  • – „Забути Герострата” Г.Горін;
  • – „Дивна місіс Севідж” Дж.Патрік;
  • Для дітей:
  • – „Кришталева туфелька”;
  • – „Про Івасика– Телесика”;
  • – „Чарівна рукавичка”;
  • – прем’єра „Була собі сироїжка”.
  • В обласному театрі ляльок ім.Марійки Підгірянки відбулися вистави:
  • – „Іван Голик” О.Кузьмін;
  • – „Зелена гора” Я, Верещак, О.Вратарьов;
  • – „Діжка меду” Р.Неупокоєв;
  • – „Лисиця і Ведмідь” М.Супотін;
  • – „Святий Миколай” І.Циглінський;
  • – „Чарівна шкатулка” ( новорічна інтермедія) Г.Савчин;
  • – „Битий небиту везе” Я.Грушецький.
  • – „Битий небиту везе” Я.Грушецький.
  • в цьому театрі відбулася благодійна святкова вистава до дня святого Миколая ( для дітей-чорнобильців).
  • в ляльковому театрі ім Марійки Підгірянки в обласному театрі ім. Марійки Підгірянки відбулася святкова презентація книг для дітей Р.Юзви „Чарівна паличка” ( режисер – Н.Кукурудза).
  • в приміщенні облмуздрамтеатрі ім.І.Франка Московський академічний театр оперети представив жителям обласного центру оперету І.Кальмана „Принцеса цирку”.

Бiблiотечна справа

  • Впродовж кількох років обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка, Рада Івано-Франківських обласних організацій товариства винахідників і раціоналізаторів та спілки наукових і інженерних об’єднань втілюють в життя спільний творчий проект „Інтелектуальний клуб творчих особистостей „Галицькі кмітливці”. Підсумком роботи є поява книги „Етюди про галицьких кмітливців: збірка портретно-автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття”. Саме цієї книги відбулася презентація на черговому засіданні інтелектуального клубу творчих особистостей „Галицькі кмітливці”. Це унікальне видання було подароване ОУНБ ім.І.Франка.
  • в обласній науковій бібліотеці ім.І.Франка відбувся концерт лауреатів II Московського міжнародного фестивалю естрадно-джазової музики, володарів „Золотої Ніки” акордеоністів Марини Булди та Мирона Черепаніна. В програмі: композиції естрадної та сучасної музики, твори популярної класики, обробки народних мелодій.
  • В обласній бібліотеці для юнацтва проведено: – круглий стіл із правоохоронними органами „Молодь у правовому суспільстві”; – засідання молодіжного об’єднання „Творимо милосердя разом” у формі тренінгу „Работоргівля людьми”; – парад талантів.
  • В обласній бібліотеці для дітей: – козацький КВК (до Дня Збройних Сил України) „Козацькому роду нема переводу”; – літературна гра-загадка „Відгадуємо загадки Озивайка”; – літературно- музичний ранок „Вже Миколай у хату йде”; – новорічне свято для малят.
  • Матеріал підготувала А.Бойко
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка