Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаття



квiтень 2017 року

Загальнi питання культури

  • В Музеї мистецтв Прикарпаття за участі заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Володимира Федорака, відомих громадських діячів, представників ЗМІ відбулося вручення щорічної обласної премії імені Ярослава Лукавецького в галузі мистецтва та архітектури.
    В номінації „Дизайн” було нагороджено Оксану Бейлах за популяризацію народних традицій у сучасному одязі; в номінації „Образотворче мистецтво”, за особистий вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва краю відзначили Петра Грицюка та Олега Заставного. Лауреатом премії у номінації „Народне мистецтво”, за збереження та відновлення технології виготовлення народного килима стала Дарія Приймак.
  • 20 квітня відбулося виїзне засідання колегії управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації у Богородчанському районі. На колегії прийнято постанови: про стан діяльності закладів культури Богородчанського району в 2016 році; про стан дитячих мистецьких шкіл в Івано-Франківській області; про присвоєння звання „народний аматорський” колектив чоловічому вокальному гурту „Сусіди” клубу с. Красне Рожнятівського району (керівник – Володимир Ілиняк); затверджено перелік основних культурно-мистецьких заходів, що відбудуться в області на відзначення 75-річчя створення Української Повстанської Армії.

Мистецтво

  • В приміщенні виставкового залу Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відбувся майстер-клас з писанкового розпису „Великодня писанка” яку провів відомий на Прикарпатті писанкар Олег Кіращук з м. Коломиї, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Лауреат художньої премії ім. Я. Лукавецького.

Музейна справа

  • У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини діє виставка творчих робіт і навчально-методичних матеріалів викладачів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Національної академії мистецтв.
  • В Івано-Франківському художньому музеї діяли:
    - виставка ікон „Трагізм і надія у сюжетах Великого посту” (олійне сакральне малярство кінця ХVІІІ – початок ХХ ст.);
    - персональна виставка Свиридюк Наталії, Дмитренко Наталії (за підтримки Управління культури Полтавської облдержадміністрації „Полтавські обереги”).
  • 19 квітня в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття оновленої експозиції відділу народного мистецтва на якій представлені чотири етнографічні регіони Прикарпаття. В експозиції показані вироби відомих майстрів художнього ткацтва (П. П. Борук, Г. В. Василащук), вишивки (Г. Ю. Герасимович, М. О. Сабадаш, А. С. Салюк), різьби по дереву (Ю. І. Шкрібляка, В. Ю. Шкрібляка, М. Ю. Шкрібляка, Ю. І. Корпанюка, С. І. Корпанюка, В. С. Корпанюка,), кераміки (П. Й. Цвілик, Н. В. Вербівської, В. В. Аронця). В залах експонуються унікальні твори, представлені вперше. Серед них гуцульські дерев’яні ікони XVIII ст., прикрашені найдавнішими знаками – символами. Особливої уваги заслуговують керамічні вироби П. Г. Кошака та кахлі О. П. Бахматюка.
    Окремо показані народні костюми чотирьох етнографічних груп населення Прикарпатського краю (Гуцульщини, Бойківщини, Покуття, Опілля) – єдиного регіону в Україні з такою кількістю історико-етнографічних зон.
  • У Долинському краєзнавчому музеї „Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів діяла перша персональна виставка колекції писанок Уляни Семків уродженки с. Лолин Долинського р-ну.
  • Національний заповідник „Давній Галич” проводив VII-й музейно-етнографічний фестиваль „Галицькі Великодні фестини”. Це своєрідний мистецький проект, де відомі майстри народної творчості, аматори та юні майстри представляють власні унікальні роботи і діляться своєю майстерністю з іншими на майстер-класах. Гості фестивалю мали нагоду послухати та поспівати гаївок, помилуватись чудовими вишиванками галицьких майстринь, відвідати ярмарок декоративно-ужиткового мистецтва.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

  • В Івано-Франківську 22-30 квітня відбувся Х-ий ювілейний фестиваль Христового міста „Вгору Серця – 2017”.
  • 18 квітня у селищі Рожнятів пройшов XV регіональний фестиваль народних музик „Кобзареві струни”. Це єдиний в Україні фестиваль народних аматорських колективів. На Івано-Франківщині він проводиться раз у два роки і більше як за чверть століття свого існування – традиційно в Рожнятові. Дійство, яке відбулося в районному народному домі, приурочили 203-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка. Гості фестивалю мали змогу переглянути у фойє Народного дому виставки робіт майстрів народно-ужиткового мистецтва, старовинних реліквій, картин та вишивок бойківського етносу, тематичних фотографій та книг.
  • 18 квітня у селі Краснику Верховинського району біля адмінбудинку сільських установ відкрили новозбудоване Співоче поле.
    Більше сотні чоловік працювало над зведенням своєрідного культурно-мистецького амфітеатру, зі сцени якого розливатимуться на всі гори автентичні гуцульські пісні та мелодії, танцюватимуть діти і дорослі, проводитимуться мистецькі заходи з відродження культурно-мистецької автентики чарівного і неповторного Гуцульського краю.
  • У кінотеатрі „Люм’єр” м. Івано-Франківськ відбулося відкриття міжнародного мистецького проекту „Французька весна”.
  • У м. Долині відбулося свято народної творчості „Великодній розмай”. Фольклорний захід згуртував солістів та аматорські колективи Бойківського краю, які виконували великодні пісні, гаївки, демонстрували театралізовані дійства.

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

  • У конференц-залі Долинського краєзнавчого музею „Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулося відкриття виставки із фондів Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка „Шкільні та студентські роки батька і сина Івасюків”.
  • 22-23 квітня вокально-інструментальний колектив „Камертон” з польського міста Ополє знову завітав до Івано-Франківська в рамках відзначення Міжнародного Дня міст-побратимів.

Музичне життя

  • З 20 по 27 квітня у обласній філармонії проходив фестиваль професійного музичного мистецтва „Прикарпатська весна-2017”. У програмі: виступи „Tenors BEL’СANTO (м. Львів); академічного камерного оркестру „Harmonia Nobile” Івано-Франківської обласної філармонії; камерно-інструментального ансамблю „Угорські мелодії” Закарпатської обласної філармонії; симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії; академічного ансамблю пісні й танцю „Сіверські клейноди” (м. Чернігів).
  • У Івано-Франківській обласній філармонії відбулися наступні заходи:
    - весняний jazz. (джаз квартет „Арт престиж”; академічний камерний оркестр „Harmonia Nobile”);
    - вечір сакральної музики (академічний камерний оркестр „Harmonia Nobile”, Ірина Ключковська (сопрано,Івано-Франківськ), Дарія Чернявська (мецо-сопрано,Львів);
    - italia: ab ovo (Кирило Стеценко (скрипка, Київ);
    - концерт симфонічної музики (симфонічний оркестр обласної філармонії);
    - на крилах романтизму (академічний камерний оркестр „Harmonia Nobile”);
    - la primavera (фортепіанний дует: Анжела Фандеєва та Наталія Борисенко (Київ));
    - концерт української музики (струнний ансамбль „QUATTRO CORDE”);
    - вечір симфонічної музики (симфонічний оркестр обласної філармонії).
  • У обласній філармонії відбулася презентація книги „Знаки часу. Тлумачення” поета, журналіста Любомира Стринаглюка.

Театральне життя

  • У Івано-Франківському академічному музично-драматичному театрі ім. І. Франка виступила молода співачка Христина Соловій з м. Дрогобича Львівської області. Артистка представила поціновувачам свого таланту великий сольний концерт у рамках всеукраїнського туру „Жива вода”.
  • У облмуздрамтеатрі ім. І. Франка відбулася прем’єра вистави „Красуня і чудовисько”, казка про справжнє кохання – режисер О. Лейбюк.
  • У Коломийському театрі ім. І. Озаркевича відбулася прем'єра комедії-опери Івана Озаркевича „Дівка на виданню, або На милуваннє нема силування” за п'єсою І. Котляревського „Наталка Полтавка”.

Бiблiотечна справа

  • 10 квітня у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася етностудія „Великдень у Німеччині” для учнів 5 класу спеціалізованої школи №11 з поглибленим вивченням англійської мови.
  • 10 квітня у відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І Франка відбулося відкриття виставки „Взаємодія діє” у рамках проекту „Моя поліція”.
  • 14 квітня в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відбулася зустріч з науковцем, дослідником проблем сучасного націоналізму у глобалізаційному світі Віктором Тимченком. Народився В. Тимченко на Харківщині і вже понад 27 років проживає у Німеччині, у м. Лейпцигу.
  • В бібліотеці відбулися наступні заходи:
    - в рамках Інтелектуального Клубу Творчих Особистостей: творча зустріч з Марією Чулак – майстром народної творчості України з бісероплетіння, лауреатом премії імені Ярослава Лукавецького;
    творча зустріч з Степаном Геником – вченим-винахідником, доктором медичних наук, професором ІФНМУ;
    - в рамках засідання лемкоклубу – майстер-клас „Лемківська писанка”;
    - презентація книг письменника із Закарпаття Олександра Гавроша;
    - зустріч з педагогічним колективом ДНЗ № 29 „Кобзарик” на тему „Застосування інтерактивних форм з юними франків чанами”;
    - в рамках мистецького проекту „Ідейні. Творчі. Ініціативні” – майстер-клас „Мистецтво переробляти сміття”;
    - день фахівця „Наративна граматика на основі відеоаудіювання у вивченні іноземної мови”;
    - експозиція фоторобіт Яреми Проціва;
    - експозиція ляльок-мотанок Ольги Стасюк;
    - засідання лемкоклубу до 70-ліття початку операції „Вісла”.
  • В рамках діяльності інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку”:
    - музичний калейдоскоп „Музична територія в бібліотеці до місяця цінності джазу в США”;
    - флешбук – книжковий флешмоб в Інтернеті (до 120 річниці від дня народження Торнтона Уайлдера американського письменника;
    -бінарна лекція „Мова Мистецтва”;
    -творча лабораторія (з книг скрині): арт-зустріч – година мистецтва.
  • В рамках проекту „Мова. Культура. Німеччина”:
    - книжкова виставка-панорама „Місяць дитячої книги німецькою мовою” (до Міжнародного дня дитячої книги)
    - флешбук – книжковий флешмоб в Інтернеті (до 230 річчя від дня народження Людвіга Уланда німецького поета-романіста)
    - заходи з медійною скринею „Мистецтво Німеччини” від бібліотеки Гете-Інститут в Україні.
  • Цикл заходів до Великодня:
    книжкові виставки:
    - „В небі в зоряній безодні линуть дзвони Великодні”;
    - „Українська писанка – традиції та сучасні тенденції”;
    - „Таїна Воскресіння у книгах”;
    - „Мереживо Великоднього склепіння”;
    - етномандрівка „Традиції Великодня у світі”;
    - „А я свою писанку намалюю: Великодні традиції Прикарпаття”
    обласний конкурс-виставка виробів учнів гуртків естетичного виховання районів та міст Івано-Франківщини
    „Великодна композиція”.
  • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:
    - „Найбільша цінність Всесвіту – здоров’я” (до Всесвітнього дня здоров’я);
    - „Вячеслав Липинський: у пошуках омріяної України” (135 років від дня народження В.К. Липинського українського історика, громадсько-політичного діяча, філософа);
    - „Дмитро Дорошенко. Постать на тлі історії” (до 135-річчя від дня народження Д.І. Дорошенка, історика, літературознавця);
    - „Мечислав Фіглевський: науковець, журналіст та педагог” з циклу „Вчені Прикарпаття”;
    - „До космічних зірок” (до дня авіації і космонавтики) ;
    - „Акція „Вісла”: рани, які ятрать досі” (до 70-річчя акції „Вісла”);
    -„Світ в якому ми живем” екологічний книжковий огляд з мультимедійною презентацією до Дня довкілля;
    - „В ритмі часу” ( до Міжнародного дня танцю);
    - „Горизонти джазу”; „Джаз класика на всі віки”
    (до Міжнародного дня джазу).
  • В обласній бібліотеці для юнацтва проведено:
    - виставка-колаж „Веселка золотого сонця сміху” (до Всесвітнього дня сміху);
    - бібліотечна виставка (Благовіщення) „Новина від Ангела”;
    - виставка-дайджест „З Україною в серці” (до 135-річчя від Дня народження Дмитра Дорошенка);
    - виставка-свято „Вербна неділя”;
    - хресна дорога в рамках засідання молодіжного клубу духовного спілкування „Вервиця”;
    - виставка-панорама „Творець нетлінних цінностей” (до 565-річчя від дня народження Леонардо да Вінчі);
    - виставка-свято „Магія Великодня”;
    - екологічний тиждень „ Молодь і довкілля” в рамках Всеукраїнської акції „За чисте довкілля”: бібліогід „Людина, суспільство і природа – глобальні проблеми екології”; ековікторина „Що молодь знає про екологію”; виставка-реквієм „Чорнобиль. Без права на забуття” (до Дня Чорнобильської трагедії);
    - виставка-персоналія „Майстер від Бога” (до 195-річчя від дня народження Юрія Шкрібляка).
  • В обласній дитячій бібліотеці відбулися:
    - весела карусель „Хочете жити на втіху, частіше помирайте від сміху” (1 квітня – День сміху);
    - хвилинка сміху „Я веселий, добрий сміх, мене вистачить на всіх” (1 квітня – День сміху);
    - ігрова вправа „Калейдоскоп професій”;
    - тематична гра-подорож „Здоров’я – шлях до довголіття” (до Всесвітнього дня здоров’я);
    - бесіда-конкурс „На кращого знавця ПДР „Школа пана Світлофора”;
    - виставка писанок „Писанка – це дивосвіт, цю красу шанує світ”;
    - вечір-портрет „У дорозі молодий і вічний…” (110 років від дня народження Миколи Петровича Трублаїні (1907-1941), українського письменника)
    - огляд літератури біля книжкової виставки-огляд „Романтик у словах і діях”;
    - космічна мандрівка „Зіркове небо нас таємницями кличе” (12 квітня – День космонавтики);
    - інформ-хвилинка „Новатор вітчизняного кіномистецтва” (130 років від дня народження І.Т.Кавалерідзе українського скульптора, кінорежисера, драматурга);
    - народознавчий калейдоскоп „Великдень всіх нас на гостини просить…” (до Великодніх свят);
    - огляд літератури біля книжкової вистаки-інсталяції „Писаночка Великодня – з неба ласка йде Господня!” (до Великодніх свят);
    - екологічний турнір „Причепури довкілля” (15 квітня – День довкілля);
    - екологічний брейн-ринг „Доля планети у наших руках” (15 квітня – День довкілля);
    - бесіда біля книжкової виставки-вікторини „Жива природа” (15 квітня – День довкілля);
    - бібліо-коктейль „Сяйво Великодньої писанки”;
    - літературна година „Чорна трагедія на кольоровій землі” (26 квітня – День Чорнобильської трагедії);
    - екологічна композиція-реквієм „А думалось, що атом той слухняний…” (до річниці Чорнобильської трагедії);
    - огляд літератури біля книжкової вистаки-застереження „Не допустити лиха у своєму житті” (до річниці Чорнобильської трагедії);
    - лялькова екологічна вистава „Щоб земля не плакала”;
    - сценка-гумореска „Вередує пишна паска”.

Пiдвищення фахового рiвня

  • 4 квітня в центрі електронних засобів інформації ОУНБ ім. І. Франка для бібліотечних працівників закладів освіти проведено тренінг на тему: „Використання сучасних інформаційних технологій та електронних ресурсів в бібліотечній справі”.
  • На базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулось навчання-коучинг для шкільних бібліотекарів області.
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка