Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттяквiтень 2013 року

Загальнi питання культури

 • В Івано-Франківську визначено лауреатів обласної премії імені Ярослава Лукавецького. У номінації "Дизайн" художника Дмитра Лазаренка за дизайн книг Дарії Чорней "Пелюстка душі" та Мирослава Попадюка "Перевесло"; у номінації "Образотворче і народне мистецтво" художника Михайла Тимчука за створення мистецьких творів на основі народних традицій краю та мистецьких досягнень сучасності й майстриню з художньої вишивки і ткацтва Ганну Вінтоняк в номінації "Народне мистецтво" за дизайн сучасного одягу на основі давніх народних традицій.
 • Відзнакою Міністерства культури України "За досягнення в розвитку культури і мистецтва" нагороджено голову Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка.
 • 23- квiтня
  Відбулося засідання колегії управління культури,національностей та релігій облдержадміністрації з порядком денним:
  1. Про творчу діяльність обласної філармонії.
  2. Про підготовку до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
  3. Різне.

Мистецтво

 • У фортечній галереї "Бастіон" (м. Івано-Франківськ) відбулися: - "На Сім" виставка живопису, скульптури, іконопису на склі, графіки та розпису по шовку; - фотовиставка Юлії Власенко "У світі простих емоцій"; - виставка живопису і графіки з приватної колекції Ірини Семенової; - виставка живопису із приватної колекції Богдана Бачкура; У виставкому залі "Арт на мур". що у фортечній галереї "Бастіон" відкрилася виставка творчих робіт дітей-аутистів та фотографій діток "Світ очима особливої дитини". Виставка присвячена Всесвітньому дню поширення інформації про проблеми аутизму.
 • 11-25 квiтня
  В обласному краєзнавчому музеї тривала виставка І Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків на тему "Національний банк майбутнього".

Музейна справа

 • У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського м. Коломия відбулася презентація фотострічки "Проща" відомого фотохудожника Яреми Проціва.
 • У Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - відкриття виставки з нагоди 105-річчя з дня народження Михайла Зорія;
  - виставка живопису: Мукачівське творче об'єднання "Райдуга"; - відкриття виставки писанок Христини Гевко (Київ); - відкриття виставки "Великодня елегія".
 • В Івано-Франківському краєзнавчому музеї владика Володимир Війтишин та Миколай Сімкайло відкрили виставку 52-х плащаниць ХVІІІ-ХХ ст. з колекції архікатедрального собору Святого Воскресіння в Івано-Франківську, яку зібрав настоятель катедри отець-митрат Юрій Новицький.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • У Богородчанському районному палаці культури відбувся Перший обласний фестиваль гумору імені Павла Добрянського. Учасники - письменники Є. Баран, С. Процюк, Я. Ткачівський, В. Карп'юк, В. Бабій, І. Павліха, гість із Києва О. Чорногуз, відомі прикарпатські гумористи М. Савчук, В. Пушкар, І. Чепіль.
 • Вуличні читання творів М. Вінграновського відбулися в Івано-Франківську. До студентів, котрі понад годину декламували твори поета-шістдесятника Миколи Вінграновського перед входом до Педінституту Прикарпатського національного університету, долучилися відомі городяни та звичайні перехожі.

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

 • В межах угоди про співпрацю між Україною та Угорщиною на сцені академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка пройшов показ оперети "Сільва" Імре Кальмана Будапештського театру опери.

Музичне життя

 • В приміщенні Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру відбулася концертна програма в рамках Всеукраїнського туру Ірини Білик та гурту "Тік".
 • В рамках 73-го концертного сезону в обласній філармонії відбулися:
  - Цикл симфонічних подорожей "З музикою навколо світу"Росія (до 140-річчя Сергія Рахманінова) за участю соліста Джонатана Пауелла (фортепіано, Англія) у супроводі симфонічного оркестру Івано-Франківської філармонії (диригент Назар Яцків); - Концерт камерної музики виступали Лауреати мiжнародних конкурсiв Марта Дейчакiвська (альт), Олександр Бiлоусов та Олена Погуляєва (фортепіано); - Вперше в Івано-Франківську у рамках проекту "Оперний Феєрверк" відбулася прем'єра опери В.А.Моцарта "Весілля Фігаро" за участю солістів Філармонії у супроводі академічного камерного оркестру "Harmonia Nobile" (художній керівник – заслужений артист України Олег Ґерета; концертмейстер – заслужена артистка України Наталія Мандрика); - виступ Анастасії ван Проен (фортепіано, Україна-Нідерланди) у супроводі академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Йосип Созанський); - виступ джаз-квартету "Art Prestige" (керівник – Арсен Бучинський). Учасники: Наталія Шевченко (сопрано), Мирослав Січняк (саксофон), Роман Микитюк (фортепіано), Олексій Туєшин (ударні), Арсен Бучинський (контрабас); - Концерт до 335-річчя Антоніо Вівальді: виступ Лауреата Міжнародного конкурсу струнного ансамблю "Quattro Corde" (художній керівник та солістка – лауреат всеукраїнського конкурсу Анжела Приходько)за участю лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ірина Ключковська (сопрано), Назарій Михайлюк (гітара), Ольга Банашек (клавесин); - виступ Муніципального камерного хору "Галицькі передзвони" (художній керівник та диригент – Ігор Дем'янець), камерний хор "Воскресіння" Катедрального Собору Святого Воскресіння (художній керівник та диригент – Володимир Рудницький)у супроводі симфонічного оркестру Івано-Франківської філармонії (диригент Іван Остапович); - виступ академічного камерного оркестру "Harmonia Nobile" (художній керівник – заслужений артист України Олег Ґерета, концертмейстер – заслужена артистка України Наталія Мандрика); В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції "Українська музична культура на сучасному етапі: трансформація традиційних і академічних форм" відбувся концерт солістів і колективів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Театральне життя

 • В Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі відбулося дочасне закриття 74-го театрального сезону, причиною якого став перший етап реконструкції приміщення театру.

Бiблiотечна справа

 • В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  - Підведення підсумків регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу плакатів „Відкрий Німеччину в своїй бібліотеці”, який проводився у рамках спільного проекту з Ґете-Інститутом в Україні;
  - Обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка спільно з обласною бібліотекою для дітей провели захід, присвячений Міжнародному дню дитячої книги;
  - В рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей „Галицькі кмітливці” відбулася зустріч з доктором технічних наук, професором, академіком та віце-президентом Української нафтогазової академії, членом Російської академії природничих наук ім. В. Вернадського, Білоруської гірничої академії, Почесним нафтовиком СРСР, Заслуженим діячем науки і техніки України Романом Семеновичем Яремійчуком;
 • - Зустріч з поетом та художником Богданом Вандяком з Канади та презентацію поетичної збірки «Де судження породжують бентежність» ;
  - Творчий вечір літературної студії „Горизонт”, яка діє при ІФОО НСПУ;
  - В рамках циклу „Зустрічаємо Великдень» свято духовності „Коли в серці слово Боже”, та майстер-клас з виготовлення лемківських писанок, який провели сестри-писанкарки Анна Кирпан та Софія Савчук;
  - Зустріч із польськими письменниками з міста Вроцлава в рамках ІІ Міжнародного фестивалю „Молодий лев” (Львів – Івано-Франківськ, 24-28 квітня 2013 р.); Директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Людмила Бабій взяла участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції "Бібліотека і книга в контексті часу" на базі ДЗ "Національної парламентської бібліотеки України" та у круглому столі на тему „Життєздатність бібліотечних інновацій: пошук шляхів забезпечення”, який організувала міжнародна програма „Бібліоміст”; Від імені програми «Бібліоміст», яка реалізується «Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів» (IREX) за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс Івано-Франківська обласна універсальна бібліотека ім. І. Франка рада оголосити нову ініціативу - програму “Сучасний бібліотекар”.
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли такі книжково-ілюстративні виставки:
  - Ювілейна виставка «Краєзнавча палітра Василя Харитона» (до 50-річчя від дня народження відомого краєзнавця);
  - Виставка-калейдоскоп «Дороги до зірок» (до Дня авіації і космонавтики);
  - Ретро-виставка журналу «Пам'ятки України» «Чисте плесо історії»;
  - Відкриття виставки колекції книг чеською мовою (в рамках співпраці з Чеським культурним центром у Києві);
  До Всесвітнього дня книги і авторського права: виставка - панорама нових надходжень «Нова краєзнавча книга 2012 -2013»;
  - Фестини української книги «Книжкове перевесло»;
  - Етностудія -книжкова вистака «Христос Воскрес! Великий день надії і чудес!»;
  - Виставка-колаж «Христос Воскрес»- співає Україна і славить воскреслого Христа»;
  - Святочна виставка «Благословення сходить із небес».
 • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
  - обласний конкурс «Посвята бібліотеці» з нагоди 35-ліття заснування бібліотеки. Конкурсна комісія обласної бібліотеки для юнацтва підвела підсумки обласного конкурсу віршів про бібліотеку у вигляді поетичної оди «Посвята бібліотеці», визначила переможців серед учасників, які надіслали свої творчі доробки до бібліотеки;
  - засідання молодіжного об’єднання «Творимо милосердя разом» – «Ваша доля у ваших руках», присвячене проблемі торгівлі людьми;
  - екологічний тиждень «Молодь і довкілля», в якому в доступній та цікавій формі розкрито сутність сучасних проблем екології, популяризація екологічних знань;
  - літературно-мистецькі Шевченківські читання «Велич поета – до кожного серця». З нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря – Тараса Шевченка обласна бібліотека для юнацтва спільно з літературним музеєм Прикарпаття організували літературно-мистецькі Шевченківські читання «Велич поета – до кожного серця».
 • В обласній дитячий бібліотеці пройшли:
  - віртуальна екскурсія "Мандри країною Довкілля" (20 квітня - День довкілля);
  - літературно-пригодницька подорож "Дивовижний мрійник Жуль Верн і його таємничі морські історії" (до 185-річчя від дня народження письменника);
  - година мистецтва "Казковий, билинний живопис В.Васнецова" (до 165-річчя від дня народження художника);
  - літературна композиція "Чорнобиля гіркий полин на серці ліг незримо тяжко" (до 27-ї річниці Чорнобильської трагедії);
  - огляд літератури біля книжкової виставки "Земля моя - планета чарівна";
  - екологічна асамблея "Природа просить захисту".
Оновлено
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка